Фото: Сонгогдсон 76 өнөөдөр УИХ-ын гишүүний үнэмлэхээ гардаж авлаа

0
14

Улсын Их Хурлын 2020 оны шинэ гишүүдийн үнэмлэхийг гардуулах ёслолын ажиллагаа Төрийн ордонд эхэллээ.

Шинэ гишүүдийн үнэмлэхийг СЕХ-ноос гардуулж байна. 29 тойргоос сонгогдсон 76 эрхэм өнөөдөр УИХ-ын гишүүний үнэмлэхээ гардан авч байгаа юм.

Энэ удаагийн сонгуулиар УИХ-д шинээр 32 гишүүн сонгогдсон. Тэдгээрийн

  • Монгол Ардын намаас 24

  • Ардчилсан намаас 7

  • Зөв ХҮН Электорат эвслээс нэг нэр дэвшигч тус тус УИХ-ын гишүүнээр сонгогдсон.

Шинэ гишүүдэд үнэмлэх гардуулсны дараа Монгол Улсын Их Хурлын сонгуулийн тухай хуулийн 74.4-т заасны дагуу ээлжит сонгуулийн дүнг холбогдох шийдвэрийн хамт УИХ-д өргөн мэдүүлнэ.

Энэ удаагийн сонгуулийн дүнг зарим нэр дэвшигч хүлээн зөвшөөрөхгүй гэж нэмж хяналтын тооллого хийлгэсэн ч саналын дүн хар машиныхтай зөрөөгүй болохыг холбогдох албаныхан мэдээлсэн юм.

Сонгуулийн Ерөнхий Хорооны нарийн бичгийн дарга Б.Болдбаатар “УИХ-ын гишүүнээр сонгогдсон та бүхэнд ажлын өндөр амжилт хүсье” гэснээр үнэмлэх гардуулах ёслолын ажиллагаа дууссныг мэдэгдлээ.

Монгол улсын их хурлын 2020 оны ээлжит сонгуулиар уих-ын гишүүнээр сонгогдогчдын нэрс:

1

1-р тойрог

Ёндонпэрэнлэйн БААТАРБИЛЭГ

Монгол Ардын Нам

2

Жамъянгийн МӨНХБАТ

Монгол Ардын Нам

3

Ганзоригийн ТЭМҮҮЛЭН

Монгол Ардын Нам

4

2-р тойрог

Хавдисламын БАДЕЛХАН

Монгол Ардын Нам

5

Телуханы АУБАКАР

Монгол Ардын Нам

6

Буланы БЕЙСЕН

Ардчилсан Нам

7

3-р тойрог

Гомбожавын ЗАНДАНШАТАР

Монгол Ардын Нам

8

Дашдондогийн ГАНБАТ

Ардчилсан Нам

9

Амгалангийн АДЪЯАСҮРЭН

Ардчилсан Нам

10

4-р тойрог

Цогт-Очирын АНАНДБАЗАР

Монгол Ардын Нам

11

Жадамбын БАТ-ЭРДЭНЭ

Монгол Ардын Нам

12

5-р тойрог

Бямбасүрэнгийн ЭНХ-АМГАЛАН

Монгол Ардын Нам

13

Шатарбалын РАДНААСЭД

Монгол Ардын Нам

14

6-р тойрог

Сүхбаатарын БАТБОЛД

Монгол Ардын Нам

15

Гомпилдоогийн МӨНХЦЭЦЭГ

Монгол Ардын Нам

16

7-р тойрог

Хаянгаагийн БОЛОРЧУЛУУН

Монгол Ардын Нам

17

Цэдэвийн СЭРГЭЛЭН

Монгол Ардын Нам

18

8-р тойрог

Борхүүгийн ДЭЛГЭРСАЙХАН

Монгол Ардын Нам

19

Төмөртогоогийн ЭНХТҮВШИН

Монгол Ардын Нам

20

9-р тойрог

Цэдэндамбын ЦЭРЭНПУНЦАГ

Монгол Ардын Нам

21

Балжиннямын БАЯРСАЙХАН

Монгол Ардын Нам

22

10-р тойрог

Содномын ЧИНЗОРИГ

Монгол Ардын Нам

23

Дуламдоржийн ТОГТОХСҮРЭН

Монгол Ардын Нам

24

Гочоогийн ГАНБОЛД

Монгол Ардын Нам

25

11-р тойрог

Нанзадын НАРАНБААТАР

Монгол Ардын Нам

26

Дашдэмбэрэлийн БАТ-ЭРДЭНЭ

Ардчилсан Нам

27

12-р тойрог

Жамбын БАТСУУРЬ

Ардчилсан Нам

28

Наянтайн ГАНИБАЛ

Ардчилсан Нам

29

13-р тойрог

Жаргалтулгын ЭРДЭНЭБАТ

Монгол Ардын Нам

30

Чинбатын УНДРАМ

Монгол Ардын Нам

31

Дамдинсүрэнгийн ӨНӨРБОЛОР

Монгол Ардын Нам

32

14-р тойрог

Жигжидийн БАТЖАРГАЛ

Монгол Ардын Нам

33

Цэвэгдоржийн ТУВААН

Ардчилсан Нам

34

Нямаагийн ЭНХБОЛД

Монгол Ардын Нам

35

15-р тойрог

Одонгийн ЦОГТГЭРЭЛ

Ардчилсан Нам

36

Чимэдийн ХҮРЭЛБААТАР

Монгол Ардын Нам

37

Баттогтохын ЧОЙЖИЛСҮРЭН

Монгол Ардын Нам

38

16-р тойрог

Ширнэнбаньдын АДЬШАА

Ардчилсан Нам

39

Бөхчулууны ПҮРЭВДОРЖ

Ардчилсан Нам

40

Сандагийн БЯМБАЦОГТ

Монгол Ардын Нам

41

17-р тойрог

Цэрэнпилийн ДАВААСҮРЭН

Монгол Ардын Нам

42

Лхагвын МӨНХБААТАР

Монгол Ардын Нам

43

Лувсанцэрэнгийн ЭНХ-АМГАЛАН

Монгол Ардын Нам

44

18-р тойрог

Ухнаагийн ХҮРЭЛСҮХ

Монгол Ардын Нам

45

Лувсаннамсрайн ОЮУН-ЭРДЭНЭ

Монгол Ардын Нам

46

Бадмаанямбуугийн БАТ-ЭРДЭНЭ

Монгол Ардын Нам

47

19-р тойрог

Болдын ЖАВХЛАН

Монгол Ардын Нам

48

Гонгорын ДАМДИННЯМ

Монгол Ардын Нам

49

Баагаагийн БАТТӨМӨР

Монгол Ардын Нам

50

20-р тойрог

Дамбын БАТЛУТ

Монгол Ардын Нам

51

Норовын АЛТАНХУЯГ

Бие даан нэр дэвшигч

52

Сайнхүүгийн ГАНБААТАР

“ТА БИДНИЙ ЭВСЭЛ”

/МАХН-ИЗНН-МУНН/

53

21-р тойрог

Сайнбуянгийн АМАРСАЙХАН

Монгол Ардын Нам

54

Цэндийн САНДАГ-ОЧИР

Монгол Ардын Нам

55

22-р тойрог

Баттөмөрийн ЭНХБАЯР

Монгол Ардын Нам

56

Батсүхийн САРАНЧИМЭГ

Монгол Ардын Нам

57

23-р тойрог

Жигжидсүрэнгийн ЧИНБҮРЭН

Монгол Ардын Нам

58

Хүрэлбаатарын БУЛГАНТУЯА

Монгол Ардын Нам

59

Энхтайваны БАТ-АМГАЛАН

Монгол Ардын Нам

60

24-р тойрог

Дамдины ЦОГТБААТАР

Монгол Ардын Нам

61

Цэндийн МӨНХ-ОРГИЛ

Монгол Ардын Нам

62

Цэрэнжамцын МӨНХЦЭЦЭГ

Монгол Ардын Нам

63

25-р тойрог

Төмөрбаатарын АЮУРСАЙХАН

Монгол Ардын Нам

64

Мөнхөөгийн ОЮУНЧИМЭГ

Монгол Ардын Нам

65

Жамъянхорлоогийн СҮХБААТАР

Монгол Ардын Нам

66

26-р тойрог

Хассуурийн ГАНХУЯГ

Монгол Ардын Нам

67

Жамбалын ГАНБААТАР

Монгол Ардын Нам

68

Салдангийн ОДОНТУЯА

Ардчилсан Нам

69

27-р тойрог

Хишгээгийн НЯМБААТАР

Монгол Ардын Нам

70

Бадарчийн ЖАРГАЛМАА

Монгол Ардын Нам

71

28-р тойрог

Ням-Осорын УЧРАЛ

Монгол Ардын Нам

72

Долгорсүрэнгийн СУМЪЯАБАЗАР

Монгол Ардын Нам

73

Пүрэв-Очирын АНУЖИН

Монгол Ардын Нам

74

29-р тойрог

Ганибалын АМАРТҮВШИН

Монгол Ардын Нам

75

Даваажанцангийн САРАНГЭРЭЛ

Монгол Ардын Нам

76

Тогмидын ДОРЖХАНД

Зөв хүн Электорат эвсэл

 

ХАРИУ ҮЛДЭЭХ

Please enter your comment!
Please enter your name here